włoska restauracja w Krakowie

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród wielu możliwości, jakie daje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, połączeń i spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie potrawy

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dołączyć do makaronu. nowa restauracja włoska Kraków Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona włoska pizza to niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też risotto, focaccia, minestrone i szeroki wybór deserów – np. granita czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film

Podobne artykuły