Sytuacja w Krakowie przez wyborami

Głównym spośród globalnych wyzwań w lwiej części miast w naszym kraju jest komunikacja. Polskie gminy nie są zaadaptowane do tak wielkiego natężenia ruchu, jaki powstał poprzez wzrost liczby aut na polskich szosach. Przez to właśnie główną z najważniejszych inwestycji jakie musi rozpocząć prawie każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli zwiększyć wygodę mieszkańców jak również usprawni całość gospodarki miasta.

Na tle innych gmin, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną nitkę autobusów – pierwszą w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje remont przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już istniejącymi drogami i naprawy już powstałych połączeń autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Warto jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i aby było lepiej, trzeba wytrwałości.wybory samorządowe 2014 Kraków
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko nowe drogi, ale również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. (jednym z przykładów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje jeszcze wielu zmian i inwestycji, by poruszało się po mieście wygodnie. Nie tylko autem, ale też tramwajami. Ale widać wyraźnie, że wszystko jest na najlepszej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.